Dla przedszkoli - programy zajęć - Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci eduROBOT.pl

Dla przedszkoli - programy zajęć


Robotyka dla dzieci

Naszą ofertę kierujemy do Dyrektorów przedszkoli oraz Nauczycieli, którym zależy na rozbudzaniu zainteresowań Uczniów naukami ścisłymi oraz pokazaniu im, że uczyć można się także przez zabawę. Przy pomocy dość nietypowych narzędzi dydaktycznych jakimi są zestawy LEGO Uczniowie mogą samodzielnie zbudować konstrukcję. Po stworzeniu robota przystępujemy do zabawy  - w ten sposób Dzieci z entuzjazmem uczą się podstaw robotyki realizując przy tym również własne pomysły.Warsztaty z edukacyjnymi zestawami LEGO DUPLO pomogą Przedszkolakom w:rozwijaniu wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych,

Klocki LEGO DUPLO dostarczają Twojemu dziecku nieskończenie wielu możliwości tworzenia własnych, niepowtarzalnych dzieł. Zaczynając od pierwszego „kotka" zbudowanego z dwóch niebieskich klocków, a na ogromnym zamku z czterema wieżami kończąc.  Choć my dorośli widzimy tylko bezładną stertę klocków, dla dziecka są to potencjalne rakiety kosmiczne, zamki, księżniczki albo dinozaury. rozwijaniu motoryki małej przygotowując dziecko m.in. do nauki pisania, 

Nie od dziś wiadomo, że budowanie z klocków wymaga precyzji. Dziecko spędza godziny na zabawie, ćwicząc jednocześnie koordynację swoich ruchów. Nagrodą dla niego jest zachwyt rodziców, opiekunów i prawo samodzielnego zburzenia budowli. Dzięki takim ćwiczeniom maluch być może szybciej nauczy się samodzielnie jeść, a jego posiłki w coraz większej ilości zaczną trafiać do buzi, zamiast na stół czy podłogę. budowaniu poczucia własnej wartości.  

Dziecko jest bardzo zadowolone ze swojego dzieła. Gdy uda mu się zrealizować własną wizję, pęka z dumy i radośnie woła rodziców, by pokazać im swoją najwspanialszą na świecie budowlę. Każda udana realizacja projektu dokłada cegiełkę do jego wiary w siebie. KROK PIERWSZY - wybór odpowiednich narzędzi dydaktycznych - ZESTAWY:Odpowiednio dopasowany sprzęt do realizacji przez nas celów programowych to podstawa! Warto nie tylko wziąć pod uwagę jego koszt, wytrzymałość czy możliwości ale przede wszystkim to czy będzie odpowiedni dla wybranej przez nas grupy wiekowej Dzieci. 

Dlaczego właśnie edukacyjne zestawy LEGO są najlepszymi narzędziami do nauki kodowania? To proste. Każde Dziecko doskonale wie jak posługiwać się klockami LEGO. Do tego sam zestaw posiada wiele  mechanicznych elementów. I co najważniejsze jak mało co pobudzają kreatywność już u Dzieci od 3 roku życia.KROK DRUGI - mamy zestawy i co dalej? - PROGRAMY ZAJĘĆ:Same zestawy to oczywiście nie wszystko. Poza przykładowymi lekcjami warto zaopatrzyć się w gotowe konspekty zajęciowe. Każdy konspekt zawiera nie tylko niezbędne instrukcję budowy ale również programowania wraz z objaśnieniami. Stworzone przez nas programy zajęć naprawdę działają. Przez ponad 7 lat prowadziliśmy zajęcia cykliczne zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Stworzyliśmy 6 etapów zaawansowania! KROK TRZECI - mamy zestawy, mamy programy zajęć - kto nam poprowadzi warsztaty? - NAUCZYCIEL:Przede wszystkim nauczyciel podstaw majsterkowania i kodowania nie potrzebuje wykształcenia kierunkowego, informatycznego. Oczywiście jeżeli ma do dyspozycji odpowiednio przygotowanie materiały, Do tego doświadczenia w pracy z dziećmi, kreatywność i energia w zupełności wystarczą. My ze swjej strony w ramach sprzedaży programów zajęć zapewniamy szkolenie oraz wszelką pomoc w trakcie organizacji lekcji.Przedstaw nam swoje potrzeby, a my stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie.
Możliwość zakupu programów zajęć wraz z wypożyczeniem zestawów edukacyjnych. 

abiza@edurobot.pl 

 

 


Na 9 Urodziny zmieniamy się dla Was!

Nowa platforma rezerwacyjna - TravelKIDS.PL

eduROBOT.PL i TravelKIDS.PL
tel.: 535 041 242
pn - pt 8:00 - 18:00
sb - nd 10:00 - 18:00

biuro@travelkids.pl


© Copyright 2010-2014 eduROBOT.PL