Ferie z Robotami - podsumowanie półkolonii - Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci eduROBOT.pl

Ferie z Robotami - podsumowanie półkolonii


Robotyka dla dzieci

Ferie z Robotami - podsumowanie

Kilka dni temu zakończyły się długo oczekiwane Ferie z Robotami w eduROBOT.PL. Tym razem, oprócz konstruowania i programowania interaktywnych robotów, przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla wszystkich wielbicieli robotów, edukacyjnych zestawów klocków LEGO oraz dobrej zabawy!

Mali pasjonaci robotyki odkryli w sobie talenty plastyczne, nauczyli się tworzenia zupełnie nowych konstrukcji oraz wcielili się w role trenerów podczas dnia sportowego z widowiskowym Meczem Robotów EURO 2012. Z entuzjazmem godnym prawdziwych łowców przygód uczestniczyli też w brawurowej Misji Gwiezdne Wojny, podczas której towarzyszył im sympatyczny robot R2-D2. Pozostały czas upłynął im na doskonaleniu umiejętności konstruktorskich, wspólnych zabawach i aktywnym wypoczynku w zimowej aurze, gdy tylko pogoda na to pozwalała.

W tym roku zaprosiliśmy do udziału w półkoloniach dzieci i młodzież z pięciu miast - Gdańska, Gdyni, Krakowa, Poznania i Szczecina. Po raz pierwszy nasze roboty zachęcały do rozwijania dziecięcych talentów w stolicach wielkopolski oraz małopolski.

W sezonie zimowym robotyka zdominowała tematykę naszych ferii, lecz nie zapomnieliśmy także o pasjonatach cyberprzestrzeni. Specjalnie dla młodzieży zafascynowanej światem gier komputerowych zorganizowaliśmy zajęcia z Twórcą Gier, podczas których każdy mógł spróbować swoich sił w pisaniu algorytmów oraz posługiwaniu się językiem C++. Uczestnicy warsztatów poznali tajniki silników różnych typów gier oraz nauczyli się wyświetlać obiekty i odtwarzać dźwięki. Zwieńczeniem kilkudniowych zajęć było stworzenie własnej gry komputerowej, którą każdy wielbiciel cyberprzestrzeni mógł zgrać na płytę i z dumą zaprezentować znajomym oraz rodzinie.

Niezależnie od tematyki, uczestnicy półkolonii nie kryli swojego zadowolenia z udziału w warsztatach organizowanych przez eduROBOT.PL. Tegoroczne półkolonie z pewnością na długo zapadną im w pamięci jako czas inspirujących zabaw, emocjonujących przygód oraz odkrywania zupełnie nowych talentów i pasji. Najlepszym dowodem na to, źe Ferie z Robotami i z Twórcą Gier były udane są opinie uczestników i ich rodziców...

"Zawsze lubiłem grać w gry komputerowe, ale z niczym nie da się porównać frajdy, jaką dało mi napisanie własnej gry! Cieszę się, że nie zmarnowałem czasu przed telewizorem i nauczyłem się tylu nowych rzeczy."

Bartek z Trójmiasta

"Adaś jest wielkim śpiochem, ale przez cały tydzień budził się o 6.00 rano, bo nie chciał się spóźnić na Ferie z Robotami. To, że wstawał przed budzikiem jest najlepszą rekomendacją ferii w eduROBOT.PL."

Mama Adama z Krakowa

"Nie sądziłam, że córka tak szybko nauczy się programować roboty. Po powrocie do domu Zuzia mówiła tylko o budowaniu zwierzaków z LEGO WeDo, a o dniu tematycznym z Gwiezdnymi Wojnami wspomina do tej pory. W imieniu swoim i córki dziękuję za świetną formę spędzania wolnego czasu i życzę dalszych sukcesów."

Mama Zuzi z Gdyni


Na 9 Urodziny zmieniamy się dla Was!

Nowa platforma rezerwacyjna - TravelKIDS.PL

eduROBOT.PL i TravelKIDS.PL
tel.: 535 041 242
pn - pt 8:00 - 18:00
sb - nd 10:00 - 18:00

biuro@travelkids.pl


© Copyright 2010-2014 eduROBOT.PL