Oferta dla szkół


Robotyka dla dzieci
 

Naszą ofertę kierujemy do Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli, którym zależy na rozbudzaniu zainteresowań Uczniów naukami ścisłymi oraz pokazaniu im, że uczyć można się także przez zabawę. Przy pomocy dość nietypowych narzędzi dydaktycznych jakimi są zestawy LEGO Uczniowie mogą samodzielnie zbudować i zaprogramować interaktywną konstrukcję. Po stworzeniu robota przystępujemy do kodowania - w ten sposób Dzieci z entuzjazmem uczą się podstaw informatyki, matematyki a nawet fizyki realizując przy tym również własne pomysły.Młodsze dzieci w wieku 6 do 7 lat zapraszamy na kurs  - „Mały Konstruktor PLUS ”, podczas którego uczymy jak zbudować i oźywić robota. Na zajęciach wykorzystujemy kolorowe klocki LEGO WeDo, wyposażone w czujniki i silniki. Każdego robota dzieci programują w      prostym, przystępnym języku obrazkowym.

 

         

Dzieci w wieku 7-13 lat uczestniczą w zajęciach: "Wstęp do Ligi Robotyki, „Liga robotyki”, "Liga Robotyki PLUS". Udostępniamy im bardziej zaawansowane materiały dydaktyczne – LEGO MINDSTORMS NXT, z których można zbudować m.in. wyścigówki, dźwig, wind. Starsze dzieci piszą na laptopach programy zaczynając od prostych po        bardziej zaawansowane algorytmy. Programują wykorzystując język obrazkowy ucząc się przy tym podstaw matematyki i informatyki.

           


Dlaczego warto uczyć się robotyki, majsterkowania, kodowania? 

uczą się logicznego myślenia,

doskonalą zdolności manualne,

rozwijają wyobraźnię i uczą się myśleć niestereotypowo,

poznają zasady matematyki, fizyki, informatyki i robotyki,

uczą się osiągania kompromisów poprzez pracę zespołową,

poznają zasady działania nowoczesnych silników i sensorów,

odkrywają fascynujący świat robotyki oraz mnóstwo nowych inspiracji.PLANUJESZ WARSZTATY Z MAJSTERKOWANIA I KODOWANIA W SWOJEJ SZKOLE?KROK PIERWSZY - wybór odpowiednich narzędzi dydaktycznych - ZESTAWY:Odpowiednio dopasowany sprzęt do realizacji przez nas celów programowych to podstawa! Warto nie tylko wziąć pod uwagę jego koszt, wytrzymałość czy możliwości ale przede wszystkim to czy będzie odpowiedni dla wybranej przez nas grupy wiekowej Dzieci. 

Dlaczego właśnie edukacyjne zestawy LEGO są najlepszymi narzędziami do nauki kodowania? To proste. Każde Dziecko doskonale wie jak posługiwać się klockami LEGO. Do tego sam zestaw posiada wiele części elektronicznych oraz mechanicznych elementów. I co najważniejsze jak mało co pobudzają kreatywność uczniów.KROK DRUGI - mamy zestawy i co dalej? - PROGRAMY ZAJĘĆ:Same zestawy to oczywiście nie wszystko. Poza przykładowymi lekcjami warto zaopatrzyć się w gotowe konspekty zajęciowe. Każdy konspekt zawiera nie tylko niezbędne instrukcję budowy ale również programowania wraz z objaśnieniami. Stworzone przez nas programy zajęć naprawdę działają. Przez ponad 7 lat prowadziliśmy zajęcia cykliczne zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Stworzyliśmy 6 etapów zaawansowania! KROK TRZECI - mamy zestawy, mamy programy zajęć - kto nam poprowadzi warsztaty? - NAUCZYCIEL:Przede wszystkim nauczyciel podstaw majsterkowania i kodowania nie potrzebuje wykształcenia kierunkowego, informatycznego. Oczywiście jeżeli ma do dyspozycji odpowiednio przygotowanie materiały, Do tego doświadczenia w pracy z dziećmi, kreatywność i energia w zupełności wystarczą. My ze swjej strony w ramach sprzedaży programów zajęć zapewniamy szkolenie oraz wszelką pomoc w trakcie organizacji lekcji.Przedstaw nam swoje potrzeby, a my stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie.
abiza@edurobot.pl eduROBOT.PL otrzymał tytuł Miejsca Odkrywania Talentów,

nadany przez 
      Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 

 
 


Oddział TRÓJMIASTO
tel.: 535 04 12 42
pn - pt 8:00-16:00
trojmiasto@edurobot.plDział marketingu i reklamy
Aleksandra Biza
abiza@edurobot.pl


© Copyright 2010-2014 eduROBOT.PL